Надія, що "Гарантії походження" (GO), таки, запрацюють найближчим часом, зростає.
- Owner
- 10 квіт. 2024 р.
- Читати 1 хв

"Гарантії походження" (GO) є інструментом підтвердження утворення з "чистих" (які не утворюють CO2) джерел електричної енергії, котра продається на роздрібному ринку. Дізнатися більше про суть цього механізму можна з нашої публікації "Гарантії походження: механізм, який допомагає "зеленій" енергетиці знайти своїх відповідальних споживачів".
Але серед наших читачів є й такі (ті які мають установки генерації електроенергії з сонця чи вітру, ВДЕ), котрі добре знають, що таке GO і з нетерпінням чекають на його впровадження в Україні. Багато з них скептично налаштовані, навіть попри те, що НКРЕКП вже укладено тристоронню угоду з фінською компанією Grexel та Проєктом енергетичної безпеки USAID для реалізації відповідного IT-рішення для українського електронного реєстру гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ.
Для тих хто спостерігає та чекає, у нас добрі новини.
Один проєкт з транспортування водню з України до ЄС отримав статус проєкту взаємного інтересу
«У той же час, один водневий проєкт, в якому бере участь Україна (узагальнений коридор, спрямований на транспортування водню з України до Словаччини, Чехії, Австрії та Німеччини), отримав статус PMI (проєкту взаємного інтересу) згідно з Регламентом (ЄС) 2022/869 у Європейського Союзу в листопаді 2023 року», - про це йдеться у UKRAINE ENERGY MARKET OBSERVATORY 02/2024 Секретаріату Енергетичного Співтовариства.
З публікації "Гарантії походження: механізм, який допомагає "зеленій" енергетиці знайти своїх відповідальних споживачів" ми розуміємо, що транспортування водню з України до ЄС без впровадження GO - економічно безперспективне, через оподаткування CBAM.
Тому, робимо висновки, що присвоєння статусу PMI ініціативі з виробництва в Україні та експорту водню в ЄС є передвісником скорого запровадження GO. Отже, набираємося терпіння, слідкуємо і маємо надію на старт нової системи розрахунків за зелену енергетику.
Comments