top of page

Як чесно рекламувати послуги в яких ціна може змінюватися протягом дії контракту?

  • Основа
  • 20 лист. 2022 р.
  • Читати 2 хв

Українці звикли, що: ціни на комуналку є стабільними, а їх підвищення обговорюють всі; а от «як і чому змінюються ціни на мобільний зв'язок чи інтернет?» нікому не відомо. Однак, послуги зв’язку є такими ж важливими, які електроенергія, чи газ. Інформація про наявність або можливість і, якщо відомо, характер будь-якого підвищення цін, безсумнівно, є суттєвою для прийняття споживачами рішень і повинна бути достатньо чіткою в рекламі, щоб уникнути введення їх в оману.


Але мало хто розуміє що означає фраза розміщена на сайті одного з операторів.: «Покриваємо мобільною мережею 98% території України, а 4G охоплює 81% населення.»? ЇЇ, напевно, треба розуміти: «В місті у вас буде 4G, а у найближчому лісі – проблеми з покриттям»? Чи не так?


Те саме - з різноманітними акційними і привабливими тарифами. Ніхто зі споживачів не розуміє, чому вони появляються і скільки будуть діяти початкові ціни?


Телекомунікаційні підприємства, які просувають послуги широкосмугового зв’язку та/або мобільного зв’язку, зосереджуються на просуванні привабливої початкової ціни (зазвичай щомісяця), не даючи чітко зрозуміти, що ці ціни не гарантовано триватимуть або можуть діяти лише протягом відносно короткого періоду. Це призвело до того, що споживачі відчули, що їх ввели в оману, особливо у випадках, коли початкова ціна зрештою зростає досить швидко та/або на значну суму. У цьому контексті інформація, що вводить в оману, включає не лише інформацію, що міститься в рекламі, але й суттєву інформацію, яка була пропущена.


Така практика особливо турбує, враховуючи поточну високу інфляцію та кризу вартості життя.

Тому, надавачі послуг повинні переконатися, що їхня реклама не вводить в оману, створюючи хибне враження про те, як довго може тривати приваблива початкова ціна.


Advertising Standards Authority - самоврядна організація рекламної індустрії Сполученого Королівства – надала рекомендації як подавати інформацію про підвищення цін у середині контракту в рекламі послуг широкосмугового зв’язку та мобільного зв’язку.


Наведені поради будуть корисні не лише для підприємств телекомунікаційних послуг, а й допоможуть уникнути звинувачень в недобросовісній комерційній практиці для будь яких рекламодавців.

ASA встановила низку принципів, дотримання яких рекламодавцями дозволить (на її думку) підвищити ймовірність того, що реклама відповідатиме його кодексам і практиці, і зменшити ймовірність вводити споживачів в оману під час подання інформації про середину підвищення контрактної ціни:

  • Інформація , яка вказує на наявність чи можливість підвищення ціни , повинна бути або частиною претензії щодо ціни, або розміщуватися безпосередньо поруч із нею. Це означає, що компанії повинні бути максимально відкритими, щоб дозволити споживачам приймати обґрунтовані рішення щодо пакетів, які вони вибирають.

  • Якщо інформація про підвищення цін відома, вона повинна бути помітною в основному примірнику реклами, а не в положеннях та умовах або дрібним шрифтом, де вона ледве помітна.

  • Опис майбутнього зростання цін і використана термінологія мають бути чіткими та простими для розуміння. Зокрема, ініціали, включаючи RPI (індекс роздрібних цін) та CPI (індекс споживчих цін), повинні бути написані повністю під час першого використання в рекламі та додані «рівень інфляції» для полегшення розуміння.

  • Рекламодавцям слід уважно відрізнити повну договірну ціну, яка застосовується до багаторівневого підвищення, від будь-яких інших початкових знижок, які можуть застосовуватися.

  • Рекламодавці повинні пам’ятати про пору року, коли публікується реклама, щодо часу будь-якого обов’язкового чи потенційного річного підвищення, пов’язаного з інфляцією (зазвичай квітень у телекомунікаційному секторі), щоб уникнути введення споживачів в оману. Якщо ціна неминуче зміниться, про це слід повідомити споживачам.

Сподіваємося, що ці ж принципи будуть дотримані і в Україні. А якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтеся до нас особисто.


За матеріалами www.traverssmith.com.




Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page