Що робити, якщо у платіжці нарахували неіснуючий борг?
- Основа
- 11 січ. 2022 р.
- Читати 2 хв
Оновлено: 12 лют. 2022 р.
Доволі часто газові та електричні компанії нараховують споживачам борги після того, як проводять повірки лічильників. Комунальники у такому випадку заявляють, що ви насправді споживали більший обсяг послуг, ніж той, за який платили. Крім того, газові та енергетичні компанії також вдаються і до інших методів тиску на клієнтів: виявляють невідповідність норм обладнання, залякують відключенням послуг через несплату сумнівної заборгованості тощо.
Також на основі неіснуючих боргів вам можуть збільшити тариф на доставку газу на весь наступний рік. Тобто, скажімо, ви використовуєте 100 м3 газу щомісяця і одного разу вам з невідомих причин дописали ще 400 м3 газу. Ви вирішили цю проблему, виявили, що облгаз припустився якоїсь помилки, оплатили за свої звичні 100 м3 і спокійно живете далі. Втім у системі облгазу залишилась інформація про ці додаткові 400 м3 і наступного року на основі цих завищених цифр вам можуть збільшити річний тариф на доставку газу.
Такі проблеми можуть виникнути в споживача не лише у відносинах з газовиками, а й з обленерго, ДТЕК чи іншими комунальними службами.
НКРЕКП отримує численні звернення від побутових споживачів, щодо невідповідності фактичних показів лічильників електричної енергії на кінець місяця і зазначених у платіжних документах (рахунках), які виставляються постачальники універсальних послуг (ПУП). Зазначена невідповідність призводить до формування на особових рахунках споживачів, начебто «заборгованості» за спожиту електричну енергію.
Щоб знати як боротися, радимо ожнайомитися з матеріалом сайту Захід.Нет “У платіжці за газ нарахували неіснуючий борг. Що робити?”, або на сайті НКРЕКП - те ж саме про неіснуючі борги перед електриками.
Зокрема, НКРЕКП радить у разі незгоди з показами чи нарахуваннями, зазначеними у рахунках, відповідно до вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, та Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311, споживач має право звернутись до постачальника електричної енергії щодо перевірки виставленого до оплати рахунка або повідомити оператора системи розподілу щодо помилкових показів лічильника. У цьому випадку споживач не витрачає власний час, але й не бере участі у процесі перевірки рахунка.
Також споживач може звернутись до оператора системи розподілу щодо проведення звірки спожитої електричної енергії та до постачальника електричної енергії щодо проведення звірки сплаченої електричної енергії. За результатами проведених звірок складаються відповідні акти звірок, а один екземпляр кожного з актів вручається споживачу. У цьому випадку споживач бере активну участь у процесі звірки, маючи можливість надати документальне підтвердження показів лічильника, що знімались споживачем, та копії платіжних документів.


Юристи та адвокати “Служби комфорту споживачів" допоможуть розібратися в нюансах і відстояти ваші права в суді.
Що проблема з платіжками актуальна ви можете переконатися і на відео.
Comments