top of page

Україна ще на крок ближче до фактичного початку переговорів про вступ у Європейський Союз. Рада ЄС схвалила переговорні рамки.

  • Owner
  • 21 черв. 2024 р.
  • Читати 1 хв

Україна ще на крок ближче до фактичного початку переговорів про вступ у Європейський Союз. "Рада ЄС схвалила загальні позиції ЄС, у тому числі переговорні рамки, для перемовин про вступ з Україною і Молдовою. Це відкриває шлях для запуску переговорів у вівторок 25 червня у Люксембурзі:

· 15:30 - IGC (прим. наша: міжурядова конференція) з Україною

· 18:00 - IGC з Молдовою", – йдеться у повідомлені на офіційній сторінці Головування Бельгії в Раді ЄС 2024 в соцмережі Х.

Україна ще на крок ближче до фактичного початку переговорів про вступ у Європейський Союз

Переговорна рамка англ. negotiating framework - це технічне завдання яке охоплює різноманітні аспекти майбутніх перемовин про членство в Європейському Союзі з країною-кандидатом:

  • етапи перемовин,

  • відкриття переговорних глав, які глави відкриваються першими, які закриваються останніми,

  • як оцінюється прогрес і закриваються переговорні глави та ін.


Надалі negotiating framework потребує схвалення на міжурядовій конференції ЄС.


У політиці Європейського Союзу міжурядова конференція (IGC) є формальною процедурою для обговорення поправок до установчих договорів ЄС. Відповідно до договорів, IGC створюється Європейською Радою і складається з представників держав-членів, за участю Комісії ЄС та, меншою мірою, Парламенту ЄС.


Міжурядова конференція завершиться засіданням Європейської ради, на якому будуть вирішені будь-які політичні питання, що потребують вирішення на рівні глав держав чи урядів, і досягнуто остаточної політичної згоди. Після цього юридичні та лінгвістичні експерти держав-членів підготують остаточний текст договору кожною з мов спільноти, перш ніж його подадуть державам-членам для підписання та ратифікації.


© підготовлено Адвокатським об'єднанням "LE" спеціально для проєкту "Сервіс комфорту споживачів"

Наступний крок найважчий - практично виконати те, що погодили та запланували. Остаточну оцінку прогресу даватимуть уряди кожної держави-члена ЄС.


Бажаємо нам усім успіху!

 
 
 

Comentarios


Пост: Blog2_Post
bottom of page