top of page

Спрощена процедура легальної міграції у ЄС: чого слід очікувати

  • Owner
  • 5 трав. 2022 р.
  • Читати 2 хв

Нещодавно Європейська Комісія внесла нові пропозиції щодо коригування політики легальної міграції до ЄС. Серед них є проєкт, що стосується українців, які рятуються від російського вторгнення в країнах Європейського Союзу. Як відмітив, віце президент Європейської Комісії, Маргарітіс Схінас: “Легальна міграція стане безпрограшною для обох сторін. Для людей вона є можливістю покращити умови життя, а для держави - це більше число кваліфікованих працівників”. Що саме пропонує ЄС?


Європейська Комісія змінить положення щодо права іммігрантів на проживання

Передбачатиме зміна одразу двох директив, що стосуються тимчасового та постійного дозволу на проживання.


Було запропоновано розширити можливість подачі заявок на тимчасове проживання не тільки з країни Європейського Союзу, де заявник хотів би жити та працювати, а й з країни, де він проживає. Розгляд заявок триває 4 місяці, додатково у цей строк пропонується включити видачу візи для в’їзду в країну та перевірку на ринку праці.


Як перевагою для іммігрантів, що є громадянами країн, які не входять в ЄС, може стати запровадження можливості зміни роботодавця та збереження дозволу на проживання ще на три місяці у разі втрати роботи.


Пропонується запровадити можливість отримання постійного права на проживання у разі проживання у будь-якій країні країні ЄС протягом п’яти років з можливістю переїзду в різні країни Союзу (зараз таке право надається тільки після п’яти років проживання в одній і тій самій країні).


Додатково планують спростити процедуру возз’єднання сім’ї членам сімей людей, що мають право на постійне проживання, і надати їм перевагу у вигляді повного доступу на ринку праці.

Проект пошуку талантів для біженців з України Запропоновано новий інструмент пошуку спеціалістів для вже існуючих вакансій - пул талантів.


Пул талантів це платформа, як планують запустити у 2023 році, що являтиме собою середовище, де можуть зареєструватися кваліфіковані спеціалісти, що є громадянами країн, які не входять до єврозони та хочуть офіційно працювати в ЄС.

Цього літа цей проект планують запустити для українців, які користуються тимчасовим захистом ЄС.


Підтримка України з боку ЄС: практична інформація на офіційному сайті ЄС: https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine_uk

コメント


Пост: Blog2_Post
bottom of page