top of page

Принципи рівного ставлення та прозорості у процедурах публічних закупівель: Огляд рішення Суду ЄС у справі C-737/22

  • Owner
  • 12 серп. 2024 р.
  • Читати 1 хв

Суд Європейського Союзу (СЄС) нещодавно надав важливі роз’яснення щодо принципів рівного ставлення та прозорості у процедурах публічних закупівель. Справа C-737/22 стосувалася датської центральної закупівельної організації SKI та компанії BibMedia A/S (BIB). Спір виник під час тендерного процесу, у якому SKI мала на меті укласти контракти на постачання бібліотечних матеріалів по всій Данії. Високий суд Східної Данії звернувся до СЄС із питанням щодо того, чи забороняють принципи, викладені в статті 18(1) Директиви 2014/24, конкретну практику публічних закупівель, яка передбачає присудження контрактів на основі заздалегідь визначених критеріїв після закінчення терміну подання тендерних пропозицій.


Аналіз СЄС був зосереджений на принципах рівного ставлення та прозорості, які є фундаментальними для права ЄС у сфері публічних закупівель. Суд наголосив, що принцип рівного ставлення спрямований на сприяння здоровій конкуренції між учасниками тендеру, забезпечуючи рівні умови для всіх учасників протягом усього процесу закупівель. Прозорість, зі свого боку, призначена для запобігання фаворитизму та забезпечення того, щоб правила, що регулюють процес закупівель, були чіткими та зрозумілими. СЄС постановив, що, загалом, тендерні пропозиції не можуть бути змінені після подання, оскільки це підірвало б цілісність конкурентного процесу та порушило б зазначені принципи.


У своєму остаточному рішенні СЄС дійшов висновку, що конкретна процедура закупівель, яка розглядається, не порушує принципів рівного ставлення та прозорості. Суд визнав допустимим присудження контракту другому за економічною вигодою учаснику тендеру на тих самих умовах, що й учаснику, який подав найвигіднішу пропозицію, за умови, що умови присудження є прозорими та не передбачають переговорів після подання пропозицій. Це рішення підтверджує важливість дотримання справедливого та прозорого процесу закупівель, водночас дозволяючи певну гнучкість у межах встановленої правової бази.


З повним текстом рішення можна ознайомитися тут.

Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page