top of page

Перейти на юридичний тариф має бізнес, який використовує об’єкти побутових споживачів

  • Owner
  • 6 лист. 2023 р.
  • Читати 2 хв

Терміново перейти на юридичний тариф має бізнес, який використовує у своїй діяльності об’єкти побутових споживачів. Працівники «Львівобленерго» продовжують здійснювати огляди електроустановок побутових споживачів, що використовуються для підприємницьких потреб. Це, для прикладу, магазини, нотаріуси, інші центри надання платних послуг, що розміщені у квартирах перших поверхів будинків чи на подвір’ї приватних осель.


Такі споживачі, відповідно до вимог нормативних документів, зобов’язані використовувати у своїй діяльності тариф для юридичних споживачів, а не для населення.


Чому підприємців у побутових приміщеннях переводять на юридичний тариф?

Це передбачено п. 2.3.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії (ПРРЕЕ):

«Електрична енергія, яка використовується на об’єкті побутового споживача на непобутові потреби, зокрема для підприємницької, господарської та незалежної професійної діяльності, надання платних послуг, здійснення нотаріальної діяльності, діяльності дата-центрів, центрів обробки даних, діяльності зі створення віртуальних активів (майнінгу) тощо, обліковується окремо та оплачується за відповідними тарифами (цінами) для непобутових споживачів електропостачальника».


Скільки часу відведено на процедуру переходу на тариф для підприємців?

Коли працівники «Львівобленерго» виявляють факти споживання побутовим споживачем електричної енергії на непобутові потреби, складають акт про порушення ПРРЕЕ. В акті вказують зобов’язання споживача припинити використовувати електроенергію на непобутові потреби до моменту організації комерційного обліку на непобутові потреби та укласти договір з електропостачальником за відповідним тарифом.


Час на виконання цих заходів — протягом місяця з дня складення акту про порушення ПРРЕЕ.

Що робити, аби перейти на юридичний тариф і запобігти відключенню електропостачання?

1. Невідкладно подати в Центр обслуговування клієнтів (ЦОК) за адресою м.Львів, вул.Сяйво,10 або районне відділення ЦОК, такі документи:

  • заяву про укладення відповідного договору;

  • для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР);

  • для фізичних осіб: копію ідентифікаційного номера та паспорта;

  • копію документа, яким визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення);

  • у разі оренди приміщення, надати копію договору оренди з зазначенням права на укладання договорів з надавачами послуг;

  • копію документа про підтвердження повноважень особи на укладення договору (витяг з установчого документа про повноваження керівника (для юридичних осіб), копію довіреності, виданої в установленому порядку тощо), за необхідності.

2. Отримати проект договору на електронну адресу споживача чи безпосередньо у ЦОК.


3. Роздрукувати в 2-х примірниках проект договору. Підписати договір та всі додатки без винятку. Повернути підписаний проект договору у 2-х примірниках у ЦОК.


4. Отримати підписаний представником ПрАТ «Львівобленерго» договір у ЦОК.


5. Звернутися до електропостачальника, надати підписаний договір між споживачем і ПрАТ «Львівобленерго» та необхідний пакет установчих документів.


Важливо: на роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до ПРРЕЕ договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами.


Якщо споживач не перейде на юридичний тариф — залишиться без електроенергії

Якщо побутовий споживач не усуне виявлене порушення у місячний строк, постачання електричної енергії такому споживачу припиняється в установленому ПРРЕЕ порядку (п.2.3.12 ПРРЕЕ).


Оператор системи розподілу може без попередження припинити електроживлення електроустановок, якщо

  • споживач не усуне виявлене порушення

  • або оператор системи розподілу повторного виявить порушення в частині споживання побутовим споживачем електричної енергії на непобутові потреби (п.7.6, ПРРЕЕ).


Якщо Вас цікавить відповідь на питання: "Оператор системи розподілу може без попередження припинити електроживлення електроустановок котрі підключені з порушеннями? Чи на весь об'єкт побутового споживача?", - звертайтеся до адвокатів Служби комфорту споживачів.

Comentarios


Пост: Blog2_Post
bottom of page