Обов’язкове технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж (ВБСГ) – який зміст і обсяг робіт
- Owner
- 19 квіт. 2024 р.
- Читати 2 хв

Ми вже писали, що в Україні діє закон, який передбачає, що співвласники багатоквартирного будинку зобов’язані укласти договір на технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання з оператором газорозподільної системи за регульованим тарифом, або - з іншою спеціалізованою організацією за вільними цінами.
Суть нововведень проста і зрозуміла:
Газові мережі будинку потребують регулярного обслуговування, без якого стають небезпечними для навколишніх (через витік газу і загрозу вибухів).
За обслуговування мереж будуть (зобов’язані) платити співвласники будинку.
Мешканці мають право вибору обслуговуючої організації і узгодження умов договору та ціни.
Якщо мешканці в певний строк не обрали підрядника і не повідомили своє газорозподільне підприємство, то таке обслуговування зобов’язаний провести Оперпатор ГРМ, а мешканці – заплатити за роботу.
Як працює цей механізм детальніше читайте тут: Як платити за технічне обслуговування газових систем у багатоквартирному будинку: орієнтовний кошторис та поради. Ціна від Газмереж для Львської області від 32 до 3600 грн. зі споживача.
Обслуговування газової мережі і приладів, які знаходяться в середні квартир не охоплено вартістю регульованого тарифу на обов’язкові роботи які проводить Оператор ГРМ.
Але залишається питання: Який зміст і обсяг робіт при обов’язковому ТО ВБСГ?
Спектр робіт (який зміст і обсяг робіт при обов’язковому) можна згрупувати таким чином:
спектру робіт:
випробування систем на щільність;
технічне обслуговування систем газопостачання, запірних пристроїв, газовикористовуючого обладнання призначеного для опалення місць загального користування;
перевірка на герметичність з’єднань газопроводів і газового обладнання;
усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.
Зверніть увагу, що в межах цього обов’язкового ТО проводиться обслуговування газової мережі та обладнання, які знаходяться в місцях загального користування (до кранів на вході в квартири). Обслуговування газової мережі і приладів, які знаходяться в середні квартир не охоплено вартістю регульованого тарифу на обов’язкові роботи які проводить Оператор ГРМ.
Але це не означає, що обладнання та мережу квартир не потрібно обслуговувати. Якраз, рівно навпаки – більшість нещасних випадків з газом у побуті (отруєння чадним газом та вибухи газоповітряної суміші) стаються через несправний стан приладів встановлених безпосередньо в житлових приміщеннях споживача, або – через порушення правил безпеки при користуванні ними.
Тому пам'ятайте, що згідно Правил безпеки систем газопостачання:
"3.2. Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України.
3.3. Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.".
Більше про питання розподілу функцій та відповідальності споживачів, власників житла, управителів будинку та операторів газорозподільних систем читайте в публікації: Отруєння чадним газом: фізико-хімічні, медичні та юридичні аспекти.
Практичну допомогу та поради, також можна отримати у спеціалістів проєкту «Сервіс комфорту споживачів» та в наших партнерів АО «LE».
Comments