Допомога загубленим дітям України
- Основа
- 8 бер. 2022 р.
- Читати 2 хв
Війна, яку розпочала Росія, забирає сотні життів мирних людей в Україні. Діти залишаються без батьків і не знають, що їм робити далі. Діти губляться під час евакуації. Батьки гинуть, захищаючи нашу країну. Офіс Президента України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики створили бот для допомоги дітям у складних ситуаціях у воєнний час.
Війна може розлучати батьків і дітей, ставити сім’ї у кризові ситуації, але ми, дорослі, маємо зробити все, щоб допомогти.
Якщо ви бажаєте тимчасово прихистити дитину у своїй сім'ї.
Можете обрати пункт, якщо хочете тимчасово прихистити дитину у своїй сім'ї. Для цього існує форма тимчасового влаштування – безкоштовна форма прихистку дитини.
Також вам необхідно залишити заявку, вказавши персональні дані та контакти. Як тільки з’явиться дитина, що потребуватиме прихистку, вам зателефонують від служби у справах дітей.
Якщо ваша дитина загубилася.
Тут знайдете поради, як діяти якщо ваша дитина загубилася. В Україні, зателефонуйте 102, повідомте найближче відділення поліції чи зверніться до представників місцевої влади. Якщо дитина загубилась закордоном – гаряча лінія 116 000.
Якщо ви бачите самотню дитину.
Якщо ви бачите чи знайшли самотню дитину. Потрібно діяти так:
переконайтеся, що дитина дійсно без супроводу, розпитайте людей поруч;
запитайте в дитини, як її звати і звідки вона.Дізнайтесь, коли востаннє вона бачила маму/тата чи іншого дорослого, який був із нею;
не залишайте дитину на самоті. Відведіть дитину в тепле і безпечне місце, де є інші дорослі, і поруч із місцем, де знайшли її;
Зателефонуйте 102, повідомте найближче відділення поліції або зверніться до представників місцевої влади. Якщо вам відомі міжнародні організації, які готові прихистити українських дітей.
Якщо ви маєте інші питання стосовно дітей, є можливість звернутись на гарячу лінію.
Київстар
+380675679845
+380969905450
Lifecell
+380636614252
+380633994592
Vodafonе
+380953271521
Через воєнні дії діти можуть опинитися далеко від батьків або потрапити у кризові ситуації.
Наше спільне завдання – допомогти їм!
Про це повідомив Офіс Президента України сторінці у Facebook. Чат-бота створили спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики.
Також нагадаємо, що починаючи з серпня 2017 р. уповноважені представники Київстар і Національної поліції України підписали Меморандум про співпрацю, у рамках якого впроваджується спільна соціальна послуга «Пошук дітей».
«Пошук дітей» – це інформаційна розсилка від Київстар, мета якої – допомогти Національній поліції України у розшуку зниклих дітей. На запит Національної поліції Київстар буде надсилати SMS-повідомлення абонентам, які могли бути свідками зникнення і можуть повідомити правоохоронним органам інформацію, що могла б допомогти відшукати дитину.
Послуга працює таким чином:
Київстар отримує від Національної поліції України запит на SMS-розсилку, що містить інформацію про зниклу дитину та місце, де її бачили востаннє;
Київстар розсилає інформаційні SMS на номери телефонів абонентів, які могли бути свідками зникнення, адже вони користувалися послугами зв'язку (телефонували, писали SMS або користувалися мобільним інтернетом) у радіусі 1–3 км від місця події;
У тексті SMS є інформація з прикметами зниклої дитини та посилання на сайт МВС з її фотокарткою;
Ті абоненти, які володіють інформацією щодо дитини, можуть допомогти у пошуках, зателефонувавши на номер 102.
Comments