top of page

Боротьба з корупцією: Як працює портал викривачів та що важливо знати

  • Owner
  • 9 лют. 2024 р.
  • Читати 2 хв

Отже, вам стало відомо про факти, які можуть свідчити про вчинення корупційних діянь чи інші зловживання, що відбуваються в установі де ви працюєте, навчаєтеся, проходите практику тощо. Іншими словами, ця інформація стала вам відома у зв’язку з вашою професійною діяльністю чи навчанням. Втім ви не впевнені чи варто повідомляти цю інформацію та як правильно зробити повідомлення, щоб не зашкодити собі та своїй родині.


Перейти в Єдиний портал повідомлень викривачів
Єдиний портал повідомлень викривачів

Цей пост допоможе:

  1. Правильно підготуватися до повідомлення про можливі факти корупції;

  2. Орієнтуватися в заплутаному законодавстві та процедурах у сфері повідомлення корупції;

  3. Захистити свою особу в епоху цифрових технологій;

  4. Захистити себе від переслідувань на робочому місці;

  5. Мінімізувати ризики юридичної відповідальності;

  6. Правильно обрати канал повідомлення


Згідно з публікацією Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо отримання та розгляду повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції”, важливо враховувати такі ключові поняття:

  1. Повідомлення: Це інформація про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону.

  2. Попередній розгляд: Це перевірка фактичних даних, зазначених у повідомленні, у строки, визначені Законом.

  3. Уповноважений підрозділ (уповноважена особа): Це організація або особа, відповідальна за реалізацію антикорупційної програми юридичної особи, або уповноважений підрозділ (уповноважена особа) з питань запобігання та виявлення корупції, утворений (визначений) відповідно до ст. 131 Закону.

  4. Організація: Це державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, юридична особа публічного права, юридична особа, зазначена в ч. 2 ст. 62 Закону.

Ці роз’яснення (переходь за посиланням) допоможуть вам краще розібратися у процедурі отримання та розгляду повідомлень про корупційні порушення.

Єдиний портал повідомлень викривачів – це інформаційно-комунікаційна система, яка забезпечує можливість подавати анонімні повідомлення про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, а також контролювати стан та результати розгляду таких повідомлень.

Памятайте! Повідомлення подані через Єдиний портал повідомлень викривачів надходять не в НАЗК, а керівнику або уповноваженій особі організації де вчинено порушення.

Основні аспекти порталу:

  1. Подання повідомлення: За допомогою порталу можна надіслати інформацію про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень. Повідомлення має містити фактичні дані, такі як обставини правопорушення, місце та час його вчинення, особу, яка вчинила правопорушення, тощо.

  2. Анонімність та конфіденційність: Портал гарантує заявникам дотримання умов анонімності та надійний захист персональних даних.

  3. Розгляд повідомлень: Повідомлення надходять до керівників організацій або уповноважених щодо запобігання корупції. Якщо вони містять інформацію про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, заявникам пропонується подати повідомлення через спеціально уповноважений суб’єкт у сфері запобігання корупції або Державне бюро розслідувань.

  4. Статус викривача: Після подання повідомлення заявник отримує унікальний ідентифікатор, за допомогою якого може перевіряти статус повідомлення та користуватися правами і гарантіями викривача.

  5. Захист інформації: Портал має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю згідно із Законом України “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.


Якщо ви маєте інформацію про корупційні порушення, використайте цей портал для її надсилання. Ваш внесок може сприяти боротьбі з корупцією!

Експерти рекомендують: У кроці 1 "Хто вчинив правопорушення", обирайте "Керівник організації", якщо бажаєте, щоб ваше повідомлення потрапило безпосередньо до уповноваженої особи, минаючи керівника.

Бажаємо успіхів у вашій роботі!

Commenti


Пост: Blog2_Post
bottom of page